На які платежі діють обмеження від ПриватБанку на 30 000 гривень на місяць?

В зв’язку зі змінами правил фінансового моніторингу ПриватБанк заборонив отримувати на карту «ключ до рахунку» та копроративні картки суми більш ніж 30 тисяч гривень в місяць.

Для тих, хто не знає, що таке карта «ключ до рахунку». То є карта, звичайна платіжна карта. Але вона прив’язана до поточного рахунку ФОПа. І клієнти могли сплачувати ФОПу за номером цієї карти й кошти зараховувались відразу на поточний рахунок ФОПа.

У кожного клієнта ПриватБанку до поточного рахунка прив’язана картка-ключ до рахунку. І дуже часто ФОПи дають реквізити цієї картки своїм клієнтам, бо так зручніше сплачувати, не треба вводити IBAN та ІПН, лише 16 цифр картки й платіж надійде адресату.

Раніше жодних обмежень щодо сум для таких перерахувань не було.

Але змінилися правила фінмоніторингу і Приватбанк відповідно змінив умови для таких надходжень.
Змінились ці правила ще 12.03. 2021 але все це пройшо повз увагу клієнтів приватбанку, бухгалтерів та податкових консультантів. Роз’яснення на сайті банку з’явилось тількі 23 березня, тобто майже через 11 днів.

На які картки накладається обмеження?

Це стосується поповнень тільки бізнес-карток (картка-ключ та корпоративні картки). На приватні картки це обмеження не діє.

Які суми будуть враховуватися для розрахунку обмежень в 30 000 грн.?

В розрахунок попадуть тількі суми, що НЕ ІДЕНТИФІКОВАНІ. Якщо платника ідентифіковано, то ця операція не буде враховуватися у розрахунку цих 30 тисяч.

Тобто, якщо сплачувати будуть через Приват24, або термінал ПриватБанку, то система автоматично переведе на сплату за IBAN рахунком і замінить реквізити картки на номер рахунка. Таким чином цей платіж вже не буде вважатися поповненням картки, а буде вже платіж за реквізитами. Додатково потрібно буде вказати призначення платежу, тобто за що ви сплачуватиме. Наприклад, «сплата за бухгалтерські послуги».

А от якщо сплата буде з карти будь-якого іншого банка (Монобанк, Ощад, Райфайзен тощо) чи поповнення картки буде з неприватівських терміналів (iPay, City24 та інші) ось тоді система не зможе ідентифікувати платника й на такі платежі буде застосовано обмеження в 30 000 грн на місяць.

Наприклад, якщо вам заплатять в березні 11 разів по 3000 грн, то 10 платежів зарахують на вашу карту, а от одинадцятий платіж ПриватБанк відхілятиме, й ці гроші будут повертатись платнику.

Ци розповсюджуються ці заборони на безготівкові платежі?

Ні. На поточні рахунки клієнти ПриватБанку приймають платежі без обмежень як від клієнтів ПриватБанку так і від інших банків.

Насправді, й надалі клієнти ПриватБанку зможуть використовувати цю карту в роботі, отримувати на неї кошти, але буде діяти це обмеження у 30 тисяч гривень. Всі платежі понад 30 000 гривень зараховуватись не будуть, тому що законадавство про ПриватБанк буде відхіляти ці платежі та гроші будут повертатись платнику.

При цьому мається на увазі заборона на здійснення не одного платіжа на 30 000 грн, а загалом за місяць.

Чому це відбулося?

Оновилися вимоги фінансового моніторингу.

Як це вирішити?

Взагалі рекомендую відмовитесь від використання реквізитів карти та надавати реквізити виключно вашого поточного рахунку. Таким чином ви й самі отримаєте в платежі інформацію від кого та за що надійшов платіж. Так, трішечки більше цифр потрібно ввести клієнту, але ви будете впевнені, що платіж ви отримаєте. Додатково інформуйте клієнта, що призначити в призначенні платежу. 

Наприклад:

 

Шановний клієнте, для отримання консультації з податкового законодавства сплатіть суму: 500 грн на наступні реквізити:

IBAN UA 493515330000026005052214459

ідентифікаційний код отримувача: 1234567890

Отримувач Петренко Іван Іванович

в призначенні платежу вкажіть «за консультацію з податкового законодавства»

 

А, можна підключити платіжну систему, таку як LiqPay, Fondy чи WayForPay, якщо це у вас не один раз на місяць, а доволі часто.